Zakładanie płytek klinkierowych

 

W końcu wybraliśmy swoje podłogi bądź elewacje. Zdecydowaliśmy się na płytki klinkierowe. Włączamy komputer, wpisujemy w okno przeglądarki internetowe adres sklep.auroks.pl/plytki-klinkierowe i mamy przed sobą pełen asortyment. Po trzech kłótniach z żoną w końcu wybraliśmy te właściwe. Klik – zamówione – dostarczone. I co dalej? Pasowałby je jakoś ułożyć. Mimo że mówimy tutaj o cienkich matrycach do płytek klinkierowych które są nie odróżnienia od ceglanego muru, to ich układanie jest praktycznie takie samo jak innych tego rodzaju rzeczy.

 


Najpierw trzeba oczywiście odpowiednio przygotować podłoże. Kiedy jest w miarę czyste i co najważniejsze – równe. Możemy przystąpić do nakładania kleju pod nasze przyszłe płytki klinkierowe. Oczywiście nie zapominajmy, że musi to być specjalna odmiana przygotowana do zachodzenia w reakcję z tymi pięknymi płytkami klinkierowymi. W sklepie jednak bez problemu dostaniemy odpowiedni produkt.

 

 Płytki klinkierowe są na całe szczęście są dość trwałe, ale ostrożności nigdy za wiele. 1155534(31)
Płytki klinkierowe są trwałe.

 

Kiedy klej zacznie się już wiązać, możemy rozpocząć fugowanie. Pamiętajmy o dokładnym usunięciu nadmiaru fugi z płytek. Róbmy wszystko jak należy – porządnie i estetycznie. Każdy element ostrożnie dokładajmy do siebie. Lepiej obnosić się z nim jak z jajkiem niż z ziemniakami. Więcej zaoszczędzimy. Płytki klinkierowe są na całe szczęście są dość trwałe, ale ostrożności nigdy za wiele. Po skończonej pracy wyjdźmy z domu i pozwólmy klejowi i fugom zaschnąć. Po fajrancie możemy wrócić i podziwiać nasze płytki klinkierowe.