Meble do sypialni

Sypialnia na różne okazje

Sypialnia podobnie jak salon może pełnić różne funkcje, jeśli bowiem stanowi największe pomieszczenie w domu, często przenosimy do niej strefę rekalku, bilbioteczkę czy domowe biuro, dlatego też wybór mebli do sypialni również bywa skomplikowany.

Niewątpliwie najważniejszym elementem każdej sypialni jest łóżko, dlatego postanowiliśmy poświęcić oddzielny artykuł temu meblowi.

Wśród pozostały istotnych w sypialni mebli warto zwrócić uwagę na szafę, która często musi zastąpić w domu garderobę. Jest wiele typów szaf, najczęściej jednak w sypialniach współczesnych stosowane są szafy wnękowe, które rozciągają się na całą długość i wysokość jednej ze ścian sypialni. Jeśli niemożliwe jest zastosowanie szafy wnękowej, warto sięgnąć po szafę z lustrzanymi drzwiami, dzięki, której mamy jednocześnie lustro i efekt przestrzenności w pomieszczeniu. W niektórych sypialniach szafa może zostać zastąpiona przez komodę.

Innym istotnym zwłaszcza z punktu widzenia aranżacji, meblem w sypialni są szafki nocne. Pełnią one zarówno istotną funkcję, bo na nich najczęściej umiejscawiamy budzi, lampę nocną odkładamy książki czy kubki z napojami. Taka szafka nocna powinna mieć przynajmniej jedną szufladę i styl dostosowany do ogólnie przyjętych założeń aranżacyjnych.