Meble do salonu

Zasady wyboru mebli do aranżacji salonu

Salon to pomieszczenie reprezentacyjne, do którego najczęściej zapraszamy gości, jest to też miejsce relaksu dla wielu z nas. Dlatego musi to być miejsce zarówno eleganckie, jak i komfortowe. Niemałe znaczenie będą tutaj miały meble. Oto kryteria, którymi warto się kierować podczas ich wyboru.

Styl Twojego salonu

Wybierając meble do salonu w pierwszej kolejności należy ustalić jaki styl ma mieć ten pokój. Aby wszystko wyglądało jak jedna całość konieczne będzie takie dobranie mebli, by wszystkie prezentowały podobny styl. Do wyboru mamy wiele różnorodnych styli od nowoczesnego, przez skandynawski i glamour po vintage.

Strefy Twojego salonu

Jeśli nie znamy się zbytnio na stylach i nie umiemy sobie z nimi poradzić, możemy zacząć od drugiego punktu aranażacji czyli ustalenia stref jakie przewidujemy w naszym salonie. Następnie dobierać meble tak by elementy jednej strefy pasowały do elementów drugiej. Strefy najczęściej spotykane w salonie to: streta odpoczynku, biblioteczka, barek, strefa jadalna, strefa multimedialna (najczęściej znajduje się w niej telewizor, kino domowe, itp.). Coraz częściej spotykaną strefą w domu jest również domowe biuro.