Jakie mogą być rodzaje folii paroizolacyjnej?

 

Folia paroizolacyjna to zakup niezbędny, jeśli planujemy budową czy rozbudowę poddasza. Renomowana firma fuhmateo.pl informuje, że jest to jeden z najważniejszych zakupów, a na pewno taki, który ma znaczący wpływ na dalsze korzystanie z takiego poddasza, także na jego przyszły stan techniczny. Stąd też bardzo prosty i szybko nasuwający się wniosek jest taki, że wybór odpowiedniego modelu folii paroizolacyjnej jest sprawą niezwykle istotną. Jak jedna dokonać takiego wyboru, kiedy na rynku jest tyle najróżniejszych rodzajów tego produktu?

14567_klol_25843(27)
Folia paroizolacyjna to zakup niezbędny.

Można dostać między innymi folie wykonane z polietylenu, które swoim wyglądem bardzo przypominają tradycyjne folie budowlane. Innym rodzajem są folie polipropylenowe. Taki rodzaj folii paroizolacyjnych cechuje się nieco niższym stopniem przepuszczalności, a ponadto sposób montowania takiej folii także różni się od innych rodzajów. Ostatni rodzaj folii to folie z aluminiowym ekranem, które nie tylko chronią przed zbieraniem wilgoci, ale ponadto znacznie zwiększają skuteczność ogrzewania.

To, jaki rodzaj folii paroizolacyjnej wybrać, zależy od wielu indywidualnych kwestii. W W razie wątpliwości najlepiej po prostu skonsultować się z fachowcem, którym w większości będzie pracownik sklepu budowlanego lub hurtowni.